Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
What is the equation in standard form on the line that passes through the point (1, 24) and has a slope of -0.6? a) 3x + 5y = 125 b) 3x + 5y + 77 c) 3x + 5y =
True or False (correct if false): In return for free land, settlers in Texas had to agree to support Mexican independence from Spain.
the basement has an area of 864 square feet. the width of the basement is two thirds its length. What is the length of the basement?
If 2 over 7 of a ton of concrete covers 7 over 8 of a wall, how many tons of concrete are required to cover the entire wall?
this solid figure has three pairs of parallel faces and all faces are congruent
Looking through a microscope, you see a cell forming a cell plate during cytokinesis. Which cell are you looking at?
The diameter of a quarter it's about 2.4 cm what is the ratio of the radius of the quarter to the diameter of the quarter
Suppose that a space shuttle weighs 4.5 million pounds at liftoff. What is the space shuttles weight in tons?
True or False (correct if false): In return for free land, settlers in Texas had to agree to support Mexican independence from Spain.
the krazy kite company is planning to produce kites.the company has rented space for its manufacturing operation at $6,000 per month. each kite requires $37 wor