hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

If the measure of angle 5 is (11x-14) and x=6, which expression could represent the measure of angle 2? Answer choices: (8x+4) (9x+2) (20x+8) (18x+20)
Factor the polynomial. 4m4 + 36m3 + 96m2 + 80m
a sample of 100 cans of peas shown an average weight of 14 oz with a standard deviation of 0.7 Oz. Construct a 95% confidence interval for the mean of the popul
See attachment. Divide the expression.
Flight times for commuter planes are normally distributed, with a mean time of 94 minutes and a standard deviation of 7 minutes. Using the empirical rule, appro
Sandy drives in town at a rate of 25 miles per hour. It takes her 15 minutes to drive to the store. How far is it to the store?
who is know as father of English​
For a parabola with a minimum point at (3,-1), determine the equation for the function's axis of symmetry
Use a protractor to measure the angle formed by each pair of lines
Need help please ! ​