mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME FIND THE Y AND X INTERCEPT PLEASEE!!!!
10 To become positively charged, an atom must: A Galn a proton B Lose a proton C С. Galn an electron D Lose an electron } ​
Jenny measured 1/3 cup of flour and 3/8 cup of flour. How many total cups of flour did Jenny measure?
The angle of the roof on Libby's dollhouse is 56o. She built a scale model of the dollhouse with a scale ratio of 1:4. What is the measure of the angle of the r
the distributive property for 72+12
which of these uses Ethos ?A. Yum organics has been providing well- rounded organic lunches to schools on the west coast for more than 15 years B. The food at o
Un carpintero construye una rampa para alcanzar una puerta que está a 2 pies sobre el suelo. La pendiente de la rampa deberá ser 10 - ¿Cuál es la longitud en pi
10/3 is equal to 3 1/3
Solve by factoring: 3x−17x^1/2+10=0
5. What are two main things that are unique to the Troposphere? A)people live in this layer and the weather occurs here B)meteors burn up and it's the coldest l