zozo25
zozo25
04-04-2017
English
contestada
I don't understand how do I write the sentence
Respuesta :
NegativeAngle
NegativeAngle
04-04-2017
A story is made into a fable because it is a short tale and tries to address moral ideals. It often includes examples of whimsical characters, as they are usually for children, but also adults and teens.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-04-2017
A. Make a story about nature
B. Animals can talk
C. Animals that behave like humans
D. Story short
E. End with a good and decent lesson
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
A laptop computer is priced at $650. If the sales tax is 5%, find the total cost of the computer, including sales tax.
A laptop computer is priced at $650. If the sales tax is 5%, find the total cost of the computer, including sales tax.
You have a piece of wood that is 7 3/4 feet long. You want to cut one piece that is 3 7/12 feet long and one piece that is 4 1/12 feet long. Do you have enou
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
In the step by step simplification of expression below which property is not used? 3(1+x)3(x+1)3(x)+3(1)3x +3 A) associative B) commutative C) distributive D)
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
In the step by step simplification of expression below which property is not used? 3(1+x)3(x+1)3(x)+3(1)3x +3 A) associative B) commutative C) distributive D)
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa