nmaz
nmaz
02-03-2017
Mathematics
contestada
I need help with 12 please! Directions are above!
Respuesta :
TakeItHome
TakeItHome
02-03-2017
They are similar because their sides are all the same. Like 4, 4, 4, and 4. Also, 6, 6, 6, and 6.
Answer Link
a1s2d3f4g5
a1s2d3f4g5
02-03-2017
They are similar because their sides are all the same. Like 4, 4, 4, and 4. Also, 6, 6, 6, and 6. So 9,9, and 9 15,15, and 15 are similar.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Read the dialogue and select the option that has the vocabulary needed to complete the sentences. —Buenos días, Francisco, a mí 1. ________ mucho comer maíz y
Veena ate lunch at a deli. She ordered a turkey snadwich for $9.25 and a salad for 4.35. The tax was $7.5. What is the amount of tax for veena's meal?
What is the Preamble?(site 1)
Determine which ratio forms a proportion with 14/35 by writing the ratio is simplest form. Please explain how you got your answer because I’m confused.
Clark buys 2 gallons of paint for $16.39. What is the cost per pint of paint. Round your answer to the nearest cent, if necessary.
Jena is doing research for a presentation about pesticides in the fruits and vegetables people eat. Which source provides the most reliable information for rese
I can’t figure this one out
What is an equation of a line, in point-slope form, that passes through (1, −7) and has a slope of −2/3 ? A)y−7=2/3(x−1) B)y+7=−2/3(x−1) C)y+7=2/3(x+1) D)y−7=−2
thymine is always joined to
through (-2,5) slope=-4