soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

What is the right way to write fifty cents ? Is it $.50 or .50
Which event in history is seen by many people as the beginning of the Great Depression?
A middle school team scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points with a single extra point for each touchdown. How many
How do I simplify 9/243
What is the answer to 7- 5/3c=22
How do protozoans with pseudopods eat?
what is the word form for 12,324,904?
If there are 36 performers in a dance recital. The ratio of men to women is 2:7. How many men are in the dance recital ?
A Japanese beetle has length between 0.3 and 0.5 inches.Find two lengths that are within the given span. Write them as fraction in simplest form?PS NO ONE HAS D
one hundred eighty is equal to how many tens