ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The least common multiple of two numbers is 60, and one of the numbers is 7 less than the other number . What are the numbers ? Justify your answer
i need a paragraph on work experience like where i went ,what i did,what my boss was like and what i did during the work experience ? can anyone help?!
what is 6/7 - 2/5 please help
(32-20) divided by 4
find the product ad quotient of each pair numbers 24.6 and 1.2
In the Sumerian civilization, the purpose of a ziggurat was to
whats 25/7 as a mixed number?
22.) -5n+3(6+7n) 23.) -2n-(9-10n) 24.) 10-5(9n-9)
Tom doesn't really want to give away blue marbles and would like to change the probability that he chooses a blue marble to 1/10.How many marbles that are not b
g5-h3 if g=2 and h=7 solve expression