gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Will you marry me ? ​
Create a flowchart to find the total of 10 negative numbers start from -1.
Jennifer was working with some photo-editing software to crop one of her photos when she noticed that the image looked grainy. What MOST LIKELY happened? O A. S
2. Dee Pollen bought a condo that has a $98,000 mortgage loan with a 7.5% interest rate. Her monthly payment is $686.00.
Find the variance of the data. 251, 224, 237, 255, 268 X = 247 Variance (0²) = [?]
2. Dee Pollen bought a condo that has a $98,000 mortgage loan with a 7.5% interest rate. Her monthly payment is $686.00.
Anita’s mother is 5 times older than Anita and Anita is twice as old as his sister Rita. In two years time, the sum of their ages will be 58. How old is Anita n
[tex]\qquad\qquad\quad\large{\pink{ \sf⿻Question⿻}} \\[/tex] [tex]\\[/tex][tex]\qquad\quad{\textsf{Find the square root of -16.}} \\[/tex]​
e investment decision rule for net present value calculations is to invest: A) in the project with the lowest NPV. B) in the project with the lowest discount ra
Will you marry me ? ​