switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

How do you find the ratio of a number?
In the development of a cancer cell, the formation of new blood vessels is called a. carcinogenesis. b. angiogenesis. c. metastasis. d. differentiation.
The- - - - - is the area of a tooth the cervix to the apex
if you wanted to fluency in French where would you go in your state to have a chance to speak French? explain where and why
The Federal Pure Food and Drug Act of 1906 was concerned with a. establishing guidelines for dispensing controlled substances. b. establishing guidelines for
The male reproductive system includes a. the ovary. b. the cervix. c. the vas deferens. d. the fallopian tubes.
_____ help fertilize the soil by shedding digestive material
Thuy drives 270 miles in 6 hours. How many miles does Thuy drive in 13 hours? 455 miles 585 miles 624 miles 715 miles
Jenny is twice as old as William. 4 years ago she was six times as old as William. In 6 years time Jenny will be? A. 5 B. 10 C. 11 D. 16
A charged object cannot attract a neutral object. a. True b. False