Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Imagine you've recently insulated your loft. Give a reason why your heating bill may still increase.
please simplify the equation : -8x-10x
PLS HELP!! Pls help it’s due today!!!!
The water-balloon weighs 4.9 N. gravitational field strength = 9.8 N/kg Calculate the mass of the water-balloon
Look at the photo pick A B C D either one explanation not needed thank you! <3
which of the statements below best explains why a budget is useful
does this violate the first amendments freedom of religion? why or why not? your public school begins a sporting event with a slide not led prayer over the scho
NEED HELP ASAP, I still don’t understand stand it just help as soon as possible
1 Why is the author sad? A. She misses her oldest son because he has moved far away. B. She misses her oldest son because he has died. C. She misses her husb
Algebraic expression of twice a number, minus 13