jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Why will the value of y for the function y equals 5x + 1 always be greater than that of y equals 4x + 1 when X is greater than 1?
Help answer question about triangles!
What did the kennedy administration do in the civil rights act?
Given an investment of $2300, after 7 months, earning 6.6% APR, compounded monthly, the future value is given by
which trigonometric function would you use to solve the problem?
What does Pip whisper to Magwitch on his deathbed to give him peace? A. He promises to give all his expectations to charity. B. He tells him his
HURRY PLS Fascism’s stress on the greatness of the nation may have appealed to Germans who were truggling with high inflation anxious to recover from the devast
need help on this pls
solve all factors of2x(^2)-5x+3
Find an equation of the tangent line to the curve at the given point. y = 7x + 9 cos(x), p = (0, 9)