faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

Identify the highlighted part of circle O shown below.
Solve by factoring x^2 - 8x - 84 = 0 Show all work
80 PTS In the triangle below X=[?] cm. Round to the nearest tenth.
hey can anyone help me find the area pls ty
can someone help me please !
why family members left their family business and start their own business
Which event best illustrates the use of satire in chapter 1? Huck sneaks out to have an adventure with Tom Sawyer. Huck is lonely and afraid of the sounds he he
Solve the following system by graphing and identify the point of intersection.
Select the correct answer. Matt dreams of becoming an astronaut. Which Air Force command should he aim to join? OA. Air Combat Command B. Air Force Global Strik
what two expressions make up 6x-10