5023373
5023373
01-12-2021
Mathematics
contestada
If an item is $6.49 for 36 ounces, then it is $
Respuesta :
bellie140
bellie140
01-12-2021
Answer:
0.18
Step-by-step explanation:
Answer Link
lmei92234
lmei92234
01-12-2021
0.18
Do it step by step
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
Where does the HOPE money come from? (From Georgia and the American Experience Textbook) From pgs. 475-480
Read the excerpt from "object lesson, part 1." this time he stared directly from david to howard to joey. his stare said, i hate to do this, boys, but of course
For the following question, refer to the passage titled "The Scientist Experiments" on the Unit Test Reading Passages sheet. Answer the question to improve elem
McDonald's major distribution partner, The Martin-Brower Company, needs at least $1 million to build a new warehouse in Medicine Hat two years from today. To da
write a real word problem that can be represented by the equation ( 12 + 14 ) x h / 2 = 52. Then solve the problem.
If your pharmacy department used the First-In First-Out (FIFO) inventory method at the beginning of your fiscal year, should the Chief Financial Officer use the
Patagonia’s products are produced under safe, fair, legal, and humane working conditions throughout the supply chain. Patagonia also donates at least 1% of prof
A price index one year was 145, and the next year it was 167. What is the approximate percentage change in the price level from one year to the next as measured
Describe how the central nervous system differs from the autonomic nervous system.
Read the following excerpt from a speech given to a board of education:I'm here to ask you to give high school students fewertests. Excessive testing is not the