jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Who was the one truly discovered the Americas?
Consider the balanced chemical equation for the combustion of methane (CH4). mc026-1.jpg Given that the molar mass of CO2 is 44.01 g/mol, how many liters of oxy
Etymology is the study of insects. a. True b. False
1. If quadrilateral ABCD is a parallelogram, then which relation must be true? A) m∠A = m∠B B) m∠B = m∠D C) AB = DA D) AB = BC Draw out the diagram and re
In a certain country,private enterprises provide various goods and services. But the government provides free public transportation and electricity to its citi
When researching online, as long as the gathered information is the result of a valid Internet search engine, it is not necessary to analyze it for bias. Please
The thermosphere is _____.
What is a browser plug-in : a. It is an mp3 file format available on iTunes. b. It is an application that removes the original features of your browser. c. I
When an author carefully chooses her words , she's using what rhetorical device ?
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SOLVE FOR X AND Y 7x + 2y = -17