amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

plz help due in a few min!!
what is the difference of the rational expressions below? 2x+3/3x+x/x+1
Before you have work done on your vehicle,________.
PLEASE HELP VERY IMPORTANT!!!
3 3 Select the correct answer. What type of color does this image convey? ما ОА. warm OB. neutral OC. cool OD warm and neutral
7. Xiomara went shopping for spring break. She bought a swimsuit for $30.95, a pair of sunglasses for $9.99, a beach towel for $5.79 and sun-tanning lotion for
How does the analogy of the “benighted stranger” in paragraph 7 contribute to the development of ideas in the letter
1. If a Series circuit has two loads of 8 and 4, what do you know about their voltage drops?
The usage label that best describes a word used in casual conversation, in letters to friends, and in informal talks is ________.
Which statement describes the most likely message of this passage? Trevor had to take an elective class, so he just picked one that fit his schedule: cooking. H