Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

1. What is ironic or unexpected about this story? Or, what makes this story so funny? Cite text in your response. The ransom of red chief
use to describe the what words might Jeferson Common man? BIL:
73.5 mol of P4O10 contains how many moles of P ? moles of P:
write your own poem and illustrate. You must TELL the kind of poem that it is at the bottom of the page - and WHY it is that type of poem (couplet, quatrain, ha
What is the slope-intercept form of linear equations? In order to write the equation from the given table, we need to find the slope and the y-intercept. What
How are compound sentences different from simple sentences? A. Compound sentences are longer. B. Compound sentences begin with a transitional tag like however.
The perimeter of a rectangular garage is 46 meters. The garage is 10 meters wide. How long is it? meters
60 x 4 sqaure is what
PLS HELP ME !! I REALLT NEED HELP
how was the appeasement policy used during the munich conference? what were the results?