frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
Describe what happened to the first Spaniards to arrive in present day New Mexico and the establishment of Santa Fe?
what is the answer to 25.7×7.8
Timothy spends 2.4 hours doing his homework. He did Math, English, History, and Social studies in the ratio 2:2:3:1. How much time did he spend on each subject?
31+27+29 what property is this
David has been winning regional competitions as a video game dance Champion physical activity is great for him and he has a lot of fun dancing, but his friends
When gloria said, "so we must all do something to end domestic violence; we must all be prepared to confront this issue in our own neighborhoods and homes, so t
Helen pays a 10% commission on the cost of the stock she bought at $17.57 per share. she purchased 150 shares. how much will helen pay for the stocks and commis
Which term best describes the vegetation in North Dakota (ND)? desert tundra grassland broadleaf forest
Tickets to a basketball game were $2.50 each for students and $4.25 each for adults. if a total of 183 tickets were sold and $538 was collected from the ticket
What can be known about all four polymers, despite their differences? They come from living things. They share ionic carbon bonds. They are at least 100 monome