batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Which geological features did Sally Ride observe from orbit?
Where does the Liberty Bell hang?
Whats is the definition of Parallel Circuit
The belief that the U.S. should extend all the way to the Pacific Ocean because it was God's will Spoils system Harriet Tubman Manifest Destiny Dawes Act
Which two U.S. presidents were impeached?
IDEAS FOR RECONSTRUCTION, explain why they are good ideas?
What's a Mudslinging. Please help?
Rewrite the rational exponent as a radical by extending the properties of integers exponents. 2^3/4 / 2^1/2
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch .each person in the group had either one soup or one sandwich.the sandwhiches cost $7.75 each and th
power set of {e,f,m,n,o}