BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
what gases are the source of smog?
Why do lone pairs of electrons repel other electrons pairs farther away than bonding pairs of electrons do?
Let sample space s={1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9}. suppose the outcomes are equally likely. compute the probability of the event e equals="an even number".
In the circuit diagram, what does the symbol made of two Long lines and two short lines with a positive and a negative sign at each end represents? A) A source
The measure of an exterior angle of a regular polygon is given. find the measure of an interior angle. then find the number of sides. given angle: 30.
Create a stem-and-leaf plot of the data values 72,44,75,57,81,65,68,72,73,84,91,76,83,88.
If you are stopped by a police officer for driving without having all passengers under the age of 18 properly restraint, you can receive a citation and receiv
How many solutions does this function have? 4x^7+3x^4+2x^3-6x^2+12
Please answer questions!!!!!
Mexico is problematic because of the number of illegal immigrants entering our country, and human smuggling rings in mexico that stretch well into