Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

HELP! Write an equation in slope intercept form of the line that passes through (-7, 2) and is perpendicular to the graph of y= -1/2x+3
How do you properly check to make sure someone is conscious? O A. Yell at them really loudly OB. Tapping them and/or asking if they are OK O c. Gesture at them
What type of asexual reproduction has been observed in placozoans by scientists? binary fission fragmentation budding conjugation
8+3x=5 verbal sentence
A 7-year-old client has been complaining of headache, coughing, and an aching chest. The care provider makes a diagnosis of a viral infection. The child's mothe
if x=4 what is the value of 4/5 (2x +7) - 2/3 (2x + 7)
Hey yall can someone help me with this? just tell me the number and what word goes there plzzzzzz. Try to finish fast bc I have to turn this in in an hour and I
Why did attitudes regarding immigration change?
answer the middle part plsss plsss
Make v the subject of the formula T = v/6 -5