rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(D) Work out 1/4 of 28
If x=4–5i and y=-4– 7i,what is y-x?
LENGHT OF ORBIT AND DISTANCE FROM SUN
49. Calculate the value of c in the triangle below.
Benefits of making change to the environment (at least 3) **Explain what the benefits are.
Use the value 3.14 for pi, and do not round your answers. Be sure to include the correct units in your answers.
The product of 4 and triple the number 2
How many odd numbers are between 10 and 50?
Find the surface area of the composite solid. 6 ft 4 ft 1 5 ft 5 ft​
What is -13 decreased by 9