Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best introduces this quotation in an essay?
Is it possible for Igneous rock to be transformed sedimentary rock
¿Cuál es el significado del verbo en la siguiente frase? Tenía un A en la clase. a) I received b) I had c) I worked for
Dell obtains most of its computer parts and chips from other manufacturers and assembles them together into a desktop or a laptop, which is then sold to consume
Which number sentence below matches this word problem? There are 6 days until Richard's concert. Susie's concert is 7 days after Richard's. How many days are th
Plz help me with this question 8k - 2(4 - 3k)=
a migrating eagle flies 7.2 kilometers north over six hours. what is the velocity of the eagles?
Name each angle in four ways?
Write and solve an equation. On Monday Anna picked some apples. On Tuesday she picked 15 more apples than on Monday. If Anna picked 32 apples on Tuesday, how
xavier spent $2.04 on a dozen eggs find the unit rate