BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Anthony drew a pentogon with each side measuring 6 inches. Carol drew a hexagon with each side measuring 5 inches. Which shape has a greater peremeter? Write an
Why did many states initially refused to ratify the constitution?
someone help me to create book-r-us database design with logical and physical diagram
Advertisers hope that consumers will believe that things in the ads will _____. A. transport B. transfer C. transitive D. transient
A teacher had $57.72 in his checking account. He made a deposit of $209.54. Then he wrote a check for $72.00 and another check for $27.50. What is the new balan
Which of the following describes the correct process for solving the equation 3x + 6 = 21 and arrives at the correct solution? Divide both sides by 6 and then a
Is it normal to hear a faint ringing when you plug your ears?
A teacher had $57.72 in his checking account. He made a deposit of $209.54. Then he wrote a check for $72.00 and another check for $27.50. What is the new balan
Lalo has five apples Tito took 3 apples how many apples dose lalo have ?
Research has demonstrated that neural stem cells have an impaired ability to differentiate into functional neurons when subjected to: