koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Me podrían ayudar con esta tarea porfa, paso a paso se los agradecería muchísimo. -El sulfuro de hidrógeno se quema con oxígeno para dar dióxido de azufre y agu
LESSON A TRIUMPH OF SURGERY1. One who drives a hired car.​
Wonderful! Not only did our salespeople do a good job in meeting the sales budget this year, but our production people did a good job in controlling costs as we
PLEASE HELP ASAPNo explanation neededThe Kellen school district gives awards to its schools based on overall student attendance. The data for attendance are sho
Find the 2nd term in the sequence. Will give Brainliest.
Compute the value of each expression: −4|−3−3|
state three differences between indoor and outdoor activities​
For a recent year, TechMart reported sales of $36,241 million. Its gross profit was $9,785 million. What was the amount of TechMart's cost of goods sold? (Enter
Find the distance between (-8, 4) and (-8, -2).10 units2 units6 units8 units​
After swimming in the pool on a very hot day, Sarah had a glass of ice water. Over time, the water on her skin evaporated, and the ice cubes melted in the glass