trap2xjay trap2xjay
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Hal bought 5 pencils for $0.56 each.How much did he pay in total?

Hal bought 5 pencils for 056 eachHow much did he pay in total class=

Respuesta :

brodiebarrett
brodiebarrett brodiebarrett
  • 03-03-2021

Answer:

2.80$

Step-by-step explanation:

56 times 5

Answer Link

Otras preguntas

The polar head of a phospholipid is made of _______ molecules. a. phosphate b. protein c. carbohydrate d. fatty acid
Why do you think rates are usually written as unit rates?
why did the French diplomats fail to smooth relations between the two countries in 1796
A package of 5 pairs of gloves costs $29.45. What is the unit price of a pair of gloves? is it $5.89per pair?
what are two 2-digit numbers that have a sum of 83?
Which of the following started conflicts between Americans and the Plains Indians during the 1840s?
Carbohydrates give us energy. How does protein benefit us?
A game board measures 9 1/2 inches by 11 3/4 inches estimate the area of tje game board
A hot tub has capacity of 1458 liters 487 liters and 750 ml were put in how much more needs to be put in
Dory can run 3.25 miles every hour