skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

An advantage for oneself, a benefit or gain is called a?
Change 335/4 into a whole mixed number.
Explain the relationship between adaptation natural selection & evolution
If Y varies directly as X and y=12 when x= 9. Find the constant of variation. A. 3/4 B.4/3 C.4 D.3
Chandragupta Maurya ruled by a. making enemies. c. establishing a rigid bureaucracy. b. giving the priests most of the power. d. establishing a democratic c
Cancer is caused when abnormal cells grow uncontrollably. true or false
what is 56 divided by 19
The United States was poorly prepared for war because of the economic policies of James Madison. true or false
So i'm doing some test stuff and im kind of sucky at science sooo can someone help me? Question 1 The excretory system lets go of wastes in the body. A. True
Which of the following is true of student loans? a. They are usually high interest. b. They are only available through the government. c. They may be eligibl