fawkyouanisacollinsb fawkyouanisacollinsb
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Vie bought 5 plantians for $4.00. At the rate, what is the cost of 3 plantians

Respuesta :

IsabellaFlores1208
IsabellaFlores1208 IsabellaFlores1208
  • 03-02-2021
I think it’s $3.75 for 3. Hope this helped :)
Answer Link
jessieweger jessieweger
  • 03-02-2021

Answer:

i think 12 buts probably wrong

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Turn right at the next intersection, then go straight for about two kilometers. Go ______ the school and the supermarket, and then turn left. A: to B: through C
DNA is made of chains of four smaller molecules called: Select one: a. DNAblers b. life blocks c. nucleotides d. mitochondrial bases
what is solar power?
Species is a(an)_________ specific level of classification than domain.
a bottle holds 3/5 liter of water. Sam needs 8 full bottles of water to fill his fish tank. how many liters does Sam need to fill the fish tank?
What would my GPA be? Here are my grades. 76.43% 73.00% 86.89% 60.21% 98.99% 79.83% 100.00%
the ratio of men to women in a certain factory is 3 to 4. there are 210 men. How many workers are there?
3x+2y=11 2x+5y=22 help ?
Identify the compound preposition. You may substitute margarine in place of butter. in place of you may substitute of butter margarine in place
a group of people who make laws for and help run a city or town? please help :)