khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

NEED help with homework pls 42.7 divided by 7 36.48 divided by 6 7.29 divided by 9
TRUE OR FALSE? The genetic code is determined by the SIZES of the nitrogen bases.
what reference source would you use to find the meaning of "etiquette" this is language arts
Which words in the sentence make up the participial phrase? Kerri, Tony, Marvin, and I, confused by the signs, took the wrong exit for the mall. A. confused b
some number minus 6 is equal to 20 minus 19
The strongest voice in shaping foreign policy belongs to __________.
Is peeling an orange a chemical reaction?
How did mutinies affect the French and Russian army?
What did Bud learn about Herman E. Calloway from Miss Thomas? ---Bud, Not Buddy
name the 3 states that border new york to the east