Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Briefly describe Ka. How does Ka relate to acid strength? Describe how you can use the pH of an aqueous acid solution and its initial concentration to determine
THE DISTANCE OF A PARTICLE FROM IT'S STARTING POINT AT TIME T SECONDS IS GIVEN BY S= 80T - 1672. WHAT IS THE VELOCITY OF THE PARTICLE AFTER 2 SECONDS?
How can you use these resources to help you to understand the text and accomplish the lessons for the reading?
six risky situations youth are frequently exposed to​
Campbell, J. (1988). "The Journey Inward." The Power of Myth. What information is missing from this entry but required by APA style? a. month of publication
How is developement possible? Mention some strategies. ​
Which is most applicable when continuous inspection is used? I-chart, P-chart, c-chart C-bar chart
In class, you have been discussing whether or not people should keep pets. Here are some comments from your classmates: People don' always look after their pets
look at the image below
What is area. Write the relation of m2 with its multiples .​