talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

saac is moving his herd of 24 sheep to a new pasture. 1 acre of land is enough room for 4 of his sheep
Which European power focused their colonization efforts on converting Native Americans to Catholicism? British, Swedish, French, or Dutch?
How was Europe after the Protestant Reformation different from pre-Reformation Europe? A. western European Kingdoms increasingly fought wars over religious diff
how did the death of Archduke Franz Ferdinand instigate (urge on) the collapse of peace in Europe?
What does is so used to eliminate a substance that is too large to leave by diffusion
A man with a mass of 70 kg walks up a flight of stairs that is 5 m tall. Another man with a mass of 80 kg walks up the same flight of stairs. Which one has more
Divide. –48 ÷ 8 a. –40 b. –6 c. 6 d. 40
what is the exponential form for 3x3x3x5x5
identify the form of energy that is converted into thermal energy by your body
Help me please I'm not sure