ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Recently in the United States, there were about 300,000,000 cell phone users. That same year there were about 5.7x10^9 cell phone users worldwide. About how man
Please I really need help!equivalent fraction of 1/50 with a denominator of 100 and convert these fractions to decimals. Also these ones: 1/20 1/25 3/10 7/10 2/
How do I write 4.76325 as a fraction?
What does a journal written by frontier settlers most likely tell you about Manifest Destiny?
Why do you think the governments of the United States and other countries encouraged people on the home front to organized programs for such activities as scrap
Jane watched one television program for 1/4 of an hour and then changed channels to watch another program for 20 min. Write an equation to describe the fraction
what type of bond is methane?
what was Margaret Brent accomplishments
The pressure within a 5.75L balloon is 2.00 atm. If the volume of the balloon increases to 8.45L, what will the final pressure within the balloon be if the temp
A packet is dropped from a stationary helicopter, hovering at a height 'h' from the ground level, reaches the ground in 12s. Calculate 1) value of 'h' "displac