Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Laura dern said, "when man decides he can control nature, he's in deep trouble." do you agree or disagree? why?
Once a weakness is identified, what is the next step in behavior change?
Uses of non metallic minerals? Please help
Which is a density-independent limiting factor? 1. Space 2. Food 3. Earthquake 4. Diseases
Both the Egyptian and the Aztec economies relied heavily on what? ChinampasGold Obsidian Barter​
Find the perimeter. 15 ft 25 ft if the 25ft is diagonal in a rectangle
Can someone help me ASAP.
What is the length of line segment c d? round to the nearest tenth. 2.3 cm 4.0 cm 10.7 cm 18.6 cm
What reason hot water in house not working?
I need help answering these questions for geometry :) 1. What happens to the measure of the interior angles as the number of sides of the polygon increases? Exp