HelpMeAtEverything
HelpMeAtEverything HelpMeAtEverything
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

6th Grade Math Problem

Please Help Me Solve.

(Also Explain Please)

THANK YOU SO MUCH!

ALSO WORTH POINTS!

=)

6th Grade Math ProblemPlease Help Me SolveAlso Explain PleaseTHANK YOU SO MUCHALSO WORTH POINTS class=

Respuesta :

sylviebrickman sylviebrickman
  • 01-12-2020

Answer:

8$ is 3 burgers

40$ is 15 burgers

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how long does it take to become a windows worker
5. 45 lbs. of onionscost $270. How muchwould 25 lbs. cost?
if n to the 3rd power = 64 what is thr value of n to the second power
A customer buys 12.42 in merchandise and gives the cashier a ten dollar bill, a five dollar bill, a dime, a nickle and two pennies. her correct change is
what term is defined as mathematical equations based on rules of physics
_________________ federalism concerns both the funds that the national government sends to the states for various purposes and services that the states perform
Is a tiger shark a vertebrate or invertebrate
66,000 mL = _____________ L
If electricity costs 5 cents per kilowatt-hour, how much does it cost to run an 80-watt light bulb for 24 hours? A. 4.2 cents B. 5.6 cents C. 9.6 cents D. 9
plz help me i need to ace this tyvm =3