jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

In a school of 1200 students, the ratio ofthe number of teachers to students is 1 : 15.After some teachers join the school, the ratio ofthe number of teachers t
What is the difference between shifting cultivation and land rotation?​
You have been asked to design a rectangular box with a square base and an open top. The volume of the box must be 500cm3. Determine the dimensions of the bin th
What shape is formed from water? Linear Bent 120 Bent 109.5 Trigonal Planar
What type of mirror should be used for this application? Explain why this mirror is the right choice for a telescope.
Branliest to correct answer explain how you solved it please
Solve the right triangle. Round your answers to the nearest tenth.
Organisms that live in freshwater and marine biomes have developed unique adaptations that aid in their survival. Which of the following adaptations would be mo
Can anyone answer this?​
Where could point P be located(please help)