willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Study the reaction. 2CO + O2 → 2CO2 If 3.4 moles of carbon dioxide (CO2) form at the end of the reaction, how many moles of carbon monoxide (CO) and oxygen gas
A 25.0-kg child plays on a swing having support ropes that are 2.20 m long. Her brother pulls her back until the ropes are 42.0° from the vertical and releases
I will mark brainliest
One number is 5 less than a second number.twice the second number is 4 less than 4 times the first.find the two numbers
How many pickup notes are in the musical excerpt? One Three Two None
What is the ocean found on the east coast of the United States and the west coast of some European and African countries.
The function f(x) = x2 is transformed to f(x) = 3x2. Which statement describes the effect(s) of the transformation on the graph of the original function? A)The
Multiple choice Holocaust question: WILL GIVE BRAINLIEST Early camp evacuations were which of the following? Voluntary Carried out by train All survivors w
Factor x^6 - y^6 completely. Show your work
PLEASE HELP ME Which of the following groups was NOT a part of the anti-war movement of the 1950s and 1960s?A. Students for a Democratic Society (SDS)B. Student