bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can you please help me​
mDWQNFIQnfwoeinfwejbfjewgb
Examine the images here for two tree species. Which taxonomic grouping defines the commonality of these two trees? Question 17 options: These trees share the sa
Jaime has 8/10 of a candy bar left over. He wants to split it into 1/3 pieces. How many 1/3 pieces can he make?
What is a cephalopod? How are they different from bivalves?
9x-3y=12 Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions
If we assume that the annual rate of inflation were to remain steady at 3.4%, and particular item costs $45 now, what would this suggest we would be paying for
Directions: Llena los espacios en blanco usando frases de las sección “other useful phrases" de la lista del vocabulario. (Fill in the blank using phrases). U
A $12 sales tax is charged for $200. At this rate, what is the sales tax for a 550 purchase
What is 4,-5 reflected across the x axis