desiultron101
desiultron101 desiultron101
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of frozen waffles costs $6.91. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

shannyn17 shannyn17
  • 01-10-2020
86cents you just divide the price by the number of waffles to find it the u it stands for what is the price of one waffle
Answer Link

Otras preguntas

Now say you invest the $6,500 and the highest interest rate you can find is 2.5% compounded annually, but you would have to leave the investment in the account
What technique is being use here
A coupon bond that pays interest of $90 annually has a par value of $1,000, matures in 5 years, and is selling today at a $15 above par value. The current yield
can anyone solve this​
Bushido is to chivalry as samurai are to ____ Scholars Knights Vassals Peasants
someone please help me!!!!!!​
plz help plzplzplzplz
Name the nefrence angle to 7pi/2
What does the flagella do in a euglenoid?
what do you mean by work?​