shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Define the word ' belaboring '
the declaration of independence and the 14th amendment both address what rights of american citizens
Which expression is equivalent to 6(3n-4) A. 9n - 10 B. 18n - 24 C. 18 - 4 D. 3n - 24
Think before you speak example
photographer who would misrepresent him/herself to gain access into factories and photograph the conditions of child laborers.
Radio signals travel at a rate of 3x10^8 meters per second. How many seconds will it take for a radio signal to travel from a satellite to the surface of the Ea
On the African Savannah, what types of abiotic factors may lead to high population density and clumped dispersion patterns?
How does tye transfer of energy affect physical and chemical properties of matter
Medieval warriors who fought on horseback
one number is equal to two times a second number. two times the first number plus two times the second number is 24. if you let x stand for the first number and