brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

20. The model that assumes that evolution proceeds with slow successive change in a given evolutionary line is referred to as A. successive descent model. B. pu
In 2015, Antle Inc. had acquired Demski Co. and recorded goodwill of $245 million as a result. The net assets (including goodwill) from Antle's acquisition of D
Which of the following is the graph of y= start root -x -3 endroot?
28 less than 5 times a number is equal to a number
Mr. Lawrence, a veteran teacher, approaches Ms. Smith regarding a stalemate in his department. Several teachers wish to use collaborative and standardized asses
Question 15 What was the reason for the Panama Canal?
what is innovation?​
A sports ball has a diameter of 20 cm. Find the volume of the ball and select the correct units. Round your answer to 2 decimal places.
BAC ~ DEC what is the value of x?
What is the answer to 1\3×=12