13799
13799
01-07-2020
Mathematics
contestada
[tex]\frac{15}{r}-1 }[/tex]
Respuesta :
mtaiyebah
mtaiyebah
01-07-2020
Answer: -r + 15 over r
Step-by-step explanation:
15/r - 1
Simplify:
-r + 15/r
Answer Link
Аноним
Аноним
01-07-2020
Answer:
(15-r)/r
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
how to write a story?
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $31.74. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $ per pair of gloves.
How many solutions does the equation 4x + 8 = -2 - 2 + 5x have? (5 points) Two One None Infinitely many
Riley is going to buy a television for $444.50 plus tax the sale for tax is 6.5% How much will television cost with tax included A. 447.39 B. 451.00 C.473.39 D.
Marco needs to buy some cat food. At the nearest store, 5 bags of cat food cost $28.75. How much would Marco spend on 6 bags of cat food? Marco would spend $on
Define photosynthesis, cellular respiration, autotroph, heterotroph, herbivore, carnivore, omnivore
Can anyone help me with this math problem?
I NEEEDD HELPPP PLEASE HELP!!!!!!
Determine the slope of the line that passes through (2, 2) and (5,8)
You roll two die. What is the probability you will roll a 4, then roll a number less than 3? A) 1/36 B) 1/9 C) 1/6 D) 1/18