myfeelsxlol
myfeelsxlol
02-06-2020
Mathematics
contestada
6th grade math help :D..
Respuesta :
melomarshmelo246
melomarshmelo246
04-06-2020
Answer:
1. A
Because 0.08*24= $1.92
2. C
Because 0.09*15=$1.35
Answer Link
tylermanek
tylermanek
23-10-2020
Answer:
1.A
2.C
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Which postulate or theorem can be used to prove that ΔABC ΔEDC? Not enough information SSS SAS ASA
Jamal al-din al-afghani's philosophy promoted both ________.
How did the majority of africans respond to their enslavement and treatment by whites?
six packs of 90 piece of candy all bags have exactly the same number of pieces of candy how many bags hold 195 piece of candy
If ΔABC ∠ΔXYZ, m∠A = 50°, and m∠Y = 70°, find m∠C. A) 70° B) 110° C) 50° D) 60°
By the 1930s, NACA needed even more computers. They turned to a new population: women. NACA hired its first five female computers—all white—in 1935. By 1946, th
3 gallons of milk cost $9.87. What is the unit rate?
Why did Vietnam matter to the United States
What materials allow light to travel though them easily
A vocational school offers training for which occupation? A. teacher B. accountant C. hair stylist D. pediatrician