myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

What is the missing value? 7^___ / 7^5 = 7^-2 A. 7 B. 3 C. -3 D. -7
who is elected in the federal assembly?
What energy transformations take place before digestion
Kai calculates that he spends 15% of a school day in science class. If he spends 75 minutes in science class, how many minutes does Kai spend in school?
22 is 44% of what number?
the lawn order lawnmower factory can produce 12 lawnmowers in 8 hours . How many hours will take the factory to produce 30 lawnmowers?
Which of these statements is correct with respect to pH? A)The pH of a solution remains constant with increasing basicity. B) The pH of a solution decreases gra
is the sun considered a star?
(x-4)/(y+2)=5 how do i solve this?
In which quadrant does the point (–10, 9) lie? A. Quadrant I B. Quadrant II C. Quadrant III D. Quadrant IV Need an actual answer...