soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Questions in the attachments Thank you to whoever answers :)
Ms. M is measuring an angle with a protractor. What is the measurement of the angle?
What is the fate of the sunlight during photosynthesis? A. It is released as a product B. It lowers the activation energy C. It is converted to chemical energy
These photos will be resolve. Thanks. Sorry for my english.
Which are equivalent ratios to 3:4? Check all that are true. 6:8 15:20 9:12 9:15 16:20
How does George feel about his African roots? raisin in the sun
HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!
pls help asap plss i will be really grateful if its the right answer
(help?) Look at the model. Which of the following statements of equality is true? [png]
PLEASE HELP Choose the most appropriate response to the following What would you take to go to Paris? A. un bus B. un avion C. un train D. une voiture What woul