aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why does Lennie like little mice, puppies, and rabbits?
name the sides in each figure that look parallel name the sides in each figure that look perpendicular
I need help on number 4 I got it wrong
which equation has no solutions
The Federal Reserve System and the Security and Exchange Commission were both established to
Which option shows a reaction in which calcium carbonate (CaCO3) produces calcium oxide and carbon dioxide? synthesis: CaO + CO2 → CaCO3 double displacement: C
Who spoke against British rule in colonial times? A. Charles Townshend B. Patrick Henry C. Isaac Newton D. William Hudson
Find inverse for Y=2x-7
How did the Rome become a great power
Based on a sample survey, a company claims that 75% of their costumers are satisfied with their products. Out of 1,176 customers, how many would you predict to