jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

when energy increases, particle motion a. stays the same. b. decreases. c. increases.
the perimeter of a triangular plot of land is 2400 ft. the longest feet is 200 ft less than twice the shortest. the middle side is 200 ft less than the longest
A graphing calculator displays 1.89 * 10 12 as 1.89 e 12. how do you think it would display 1.89 * 10-12 ? What does e stands for ?Please help me answering this
is the underlined verb in the sentence a linking verb or an action verb? the wilsons are our nearest neighbors. a. action verb b. linking verb
multiply the following: (-6)² (-5)³ please help me!!!!!!!!
the perimeter of a triangular plot of land is 2400 ft. the longest feet is 200 ft less than twice the shortest. the middle side is 200 ft less than the longest
what type of measurement would you use to describe the amount of water a pot can hold
about how long is the mississippi river
which best describes the underlined word in the sentence? throughout history, people around the world have observed the sky. underlined word: person a. compound
an endoscopic nasal surgical approach will be inserted through the