brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

What was the cultural and economic significance of the northern border of the Indian subcontinent during the Gupta empire
How many liters of pure water should be mixed with 18 liters of a 12% saline solution to make a saline solution that is 3% salt?
The stilts increase a persons heart by 1.5 yards.If Bonnie who is 5 feet and 7 inches tall walks on stilts how tall will be.
Why did Americans find themselves in trouble after the Great Depression
You pick two marbles from a bag and record their color. How can you make your selections independent events? Dependent events? A. Do not replace marbles after
Mary and her sister mona decide to rent a paddleboat for 2 hours at a total cost of $25 which statement describes the relationship
Which nursing diagnosis would be most appropriate for a child with idiopathic thrombocytopenic purpura?
​a _____ controls database operations, including storing, retrieving, updating, and deleting data.
The map shows the Middle East from 600 to 800 CE. What information do the different colors represent? a - climate zones b - elevation c - change over time d - t
Dividends of a company are: