citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Brenda is a 26-year-old female who is being discharged from the hospital after a vaginal delivery. Why is she instructed to eat a diet high in fiber and drink 8
which pair of functions measures you have confident you are in your abilities
In the diagram below, line t intersects parallel lines r and s. 1 2 4 3 5 6 8 7 If the measure of <3 = 68°, what is the measure of <8? ○ 180° O 112° 0 68°
The first three terms of a sequence are given. Write your answer as a decimal or whole number. Round to the nearest thousandth (if necessary) 2, 5, 25/2 ,...
Meaning of Learnership
The greene family uses 14 gallons of gas on average each week in the family car.How many gallons will the Greene family use on average in 10 years
PLEASE HELP!! I give 100 brainly points!!
There is one blank in the sentence below. For this blank, click the phrase that correctly uses an infinitive phrase. More than ever, Frederick Douglass wanted
The above figure is a special trapezoid. Explain the relationship between the m∠B and m∠C.
What is x in 30x + 7=9