michell282
michell282
04-02-2019
Mathematics
contestada
please help i don’t understanddddd
Respuesta :
slavenkaitlynn
slavenkaitlynn
05-02-2019
Since she already owns one, and they are priced for 2 for a dollar. She would only need to spend $2 dollars to have for and then she will have 5 in total.
Answer Link
dranio
dranio
05-02-2019
Asssssssssssssssssssssssssss
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
What is the term for a geographical location above sea level?
In one 8- hour day, Bella's Ice Cream Shop sold 72 cones of ice cream. In one hour, they sold 9 cones of ice cream. Is the total number of cones sold in one hou
Simplify -7a^2b-2a^2b
Mr. Smith's first test's data: 55, 42, 78, 99, 69, 83, 74, 83, 97. What is the value of Q1?
what is greater 3 qt or 6 pt
Greatest common factor of 24xz2 and 8yz
A Broadway musical was attended by a total of 2,838 people, including men, women, and children. The number of women who attended the event was 5 more than 3 tim
A sports club is holding a fundraiser dinner. The function graphed models the profit, y, in dollars, from selling x tickets. Select True or False to describe ea
In the black cat what point of view does edgar allen poe use?
The following is an example of a potentially hazardous food: sliced watermelon or whole watermelon