yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

(-x^2+2x)-(x^2-2x) please help
Jake is starting his own small business. He will have several computers and he will need to share files, connect to the Internet, and print documents. What util
use the distributive property to simplify -2.5(-9 q + 16) ​
Should mask mandates be broken? Is it okay to break them? Explain
Helpppppppppppppppppppp
2 (34+x) + 387 = (23) x what is x?
Josh paid $20.22 to become a member of the golf team. He has to pay a monthly payment for 9 months. His total cost after six months is $200.22. What is his mon
May someone please help
Need help on the answer
Which of these is the correct way to find the number of neutrons in one atom of Iron? * A-Read the number 26 off the periodic table square B-Read the number 56