jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

How long does it take to eat one hotdog
can you guys help me with this im not that good with math thanks i need the answer tonight
A) 40 B) 130 C) 90 D) 50
Biotic means living and abiotic means non-living. Which is an example of each listed in the same order as biotic and abiotic? a. sea sponge and sea star (star f
The points (3,10) and (5,t) fall on a line with a slope of -4 what t value
Horn lengths of texas longhorn cattle are normally distributed. The mean horn spread is 60 inches with a standard deviation of 4.5 inches. Calculate the ranges
A salesperson has 240000 in sales last year which is 60% of the sales she had this year. Which equation could be used to determine x, the salesperson’s total am
which table represent a linear function
Nicholas challenges Rajiv with these instructions for finding his house after basketball practice. Get on the subway at 14th Street. The subway stops at 23rd,
Yesterday's afternoon temperature was 21 degrees Fahrenheit. It plunged overnight to -3 degrees Fahrenheit. How many degrees did the temperature change? A. 3 De